SemiFan'a Hoşgeldiniz...
Sitemizde bilgi, resim ve çalışma alışverişi yapabilmek için lütfen üye olunuz ...
Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle ...
SemiFan'a Hoşgeldiniz...
Sitemizde bilgi, resim ve çalışma alışverişi yapabilmek için lütfen üye olunuz ...
Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle ...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Avril Lavigne

YazarMesaj
TuSeMi
Alışan Üye
Alışan Üye
TuSeMi

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Avril Lavigne   Avril Lavigne Icon_minitimeC.tesi Haz. 27, 2009 8:37 pm

Avril Lavigne 5247666fa5

Doğum tarihi : 27 Eylül 1984
Doğum yeri : Napanee, Ontario, Canada
Sevdiği renkler : Siyah ve Kırmızı
Enstruman : Gitar
Pizza üstüne : Yeşil Zeytin
Meslek : Pop Şarkıcısı,Besteci,Sinema Oyuncusu

Son dönemde en iyi çıkış yapan genç şarkıcılardan biri olan Avril Lavigne, kaliteli şarkıları, güzel sesi, boynundan eksik etmediği kravatı, kısa paçalı pantolonları ve çizgili çoraplarıyla kendine özel bir tarzı olan, "Britney Spears gibi olabilirdim ama ben, dış görünüşümü değil müziğimi satmak istiyorum" diyerek genç yaşta ünlü olmanın şımarıklığından da sıyrılmayı başarmış gibi görünen şirin bir Kanadalı...

Avril, Kanada’nın beşbin nüfuslu Napanee kasabasında, bir ev hanımının ve telefon firmasında çalışan bir babanın ortanca kızı olarak dünyaya geldi. Annesinin "her zaman ilgi odağı olmak isteyen bir çocuktu" diyerek özetlediği okul öncesi döneminde; yatağının üzerini sahne olarak hayal eden, çevresinde binlerce izleyeni varmışcasına havaya girip şarkılar söyleyen, zıplayarak konserler veren bu şirin genç kız, müzik dünyasına gerçek anlamda ilk adımını kilisede söylediği şarkılarla attı... Ardından küçük fuar alanlarındaçocuk parçaları seslendiren ve gerçek bir müzik tutkunu olan Avril, ’müziği meslek olarak seçmesini’ "yapmak zorunda olduğu iş" olarak açıklıyor.

Avril, şarkı yazmaya, ilk gitarını aldığı gün başlamış. "Dışarıdan eve her geldiğimde gitarımı elime alır, o gün başımdan geçenlerle ilgili sözler yazarım. İnsanların ne düşündüğü beni pek ilgilendirmiyor. Çünkü onlar benim hissettiklerim, benim sözcüklerim" diyor küçük kız... Belki de onu farklı kılan bu... Avril, kendisi gibi olmak ve ’istediği şeyi üretmek’ dışında birşeyin gerçekliğine inanmıyor. İlk fotoğraf çekimini anımsarken de bunu doğrulayan şeyler söylüyor; "İlk çekimde beni çok çekici ve alımlı göstermek istediklerini söylediler... Oysa ben doğal olmak, kendim gibi görünmek istiyorum." Henüz 17 yaşında müzik piyasasını yerinden oynatan, peşisıra klipler çekebilecek olanağa sahip yapımcılarla çalışan Avril, bu olgun davranışlarıyla gerçekten övgüyü hak ediyor.

Avril Lavigne, bir radyonun düzenlediği yarışmayı kazanarak Ontario’ya gitmeye ve efsane isim Shania Twain ile yan yana şarkı söylemeye hak kazandı. Bu, onun için oldukça önemli bir olaydı.. Belki de müzik piyasasına atılan adımların temelini oluşturuyordu. Üst üste gelen başarılar, Avril’ın, Napanee’deki okuluna bir süre daha devam etmesine engel olmadı. Asıl sıkıntısı, eğitimin içeriğiydi... Okulun "insan zekasını ölçüp geliştirmeye yetmediği" kanısında olan genç kız, eğitimini yarıda bıraktı ve müziğe ağırlık verdi.

Bir süre sonra çıktığı New York seyahatinde, sesi ve yeteneğiyle yapımcı Antonio Reid’in dikkatini çekti ve genç kız, Arista Kayıt Şirketi’yle sözleşme imzaladı. (Aslında bu yaklaşım, genç şarkıcının pek hoşuna gitmiyor; "Reid’in beni keşfettiği doğru değil, ben kendimi keşfettim" diyor.)

Daha sonra Manhattan’a taşınarak albümünün hazırlığına başlayan Avril için ilk çalışmalar oldukça sıkıntılıydı. Oldukça önemli, tecrübeli isimlerle bir arada olan genç şarkıcı, başka söz yazarlarının kendisi için şarkı yazması fikrine karşı geldi. "Ben kendi müziğimi, kendi sözlerimle yapmalıydım" diyordu... Stresli görüşmelerin ve uykusuz birkaç gecenin ardından Los Angeles’ta beyaz bir sayfa açtı. Burada, yapımcı ve söz yazarı Clif Magness ile bir araya geldi. Avril’a göre Magness; tam kendisine uygun, şarkıcının özgürlüğüne ve özgünlüğüne destek veren eşi bulunmaz biriydi. Böylesine güzel başlayan bir işbirliğinin başarıyı getirmesi tesadüf olmayacaktı.

Keyifli ve özenli bir çalışmanın ürünü olan ve tüm şarkılarının sözlerini Avril’ın yazdığı "Let Go" albümü, 4 Haziran 2002’de piyasaya sunuldu. Büyük ilgi gören ve kısa sürede müzik listelerinde üst sıraları zorlayan albüm, video klipleriyle de güncelliğini koruyor. Avril, çıkış parçası olan ’Complicated’ için, "Özel biri için yazmadım. Hayatla, ilişkilerle ve aldatılan insanlarla ilgili bir şarkı" diyor...

Görünüşe bakılırsa bu genç kız, müzik dünyasında adından yıllarca söz ettirecek... Nedersiniz?

Filmleri

2006 - Fast Nation
2006 - Over The Hedge (Seslendirme)

Ayrıca : New York Minute,Wimbledon,The Princess Diaries 2:Royal Engagement,American Wedding,Legally Blonde 2:Red,White and Blonde,Sweet home Alabama filmlerinin de müziklerini okumuştur.
http://twilighttr.forumtwilight.com
TuSeMi
Alışan Üye
Alışan Üye
TuSeMi

Avril Lavigne Empty
MesajKonu: Geri: Avril Lavigne   Avril Lavigne Icon_minitimeC.tesi Haz. 27, 2009 8:38 pm

1.AVRİL'İ GURURLANDIRAN ŞEYLER
İlk çıkan albümü 15 milyon satan Avril 2. albümü "under my skin ile japonya ve amerika listelerinde 1. sıraya girdi

2.AVRİL'İ YARALAYAN ŞEYLER
Okul yıllarında Avril gözlük kullandığı için arkadaşları arasında hep alay konusu oldu. İyi bir öğrenci değildi ve özel bir okulda müzik dersi almaya başladı buda onun öz güveninin arttırdı.

3.AVRİL'İN SAKLADIKLARI
Avril ilk öpücüğünü kimden aldığını hep sakladı.

4.AVRİL'İ MUTLU EDEN ŞEYLER
Büyük ağabeyiMatt ile "roller blade" kızı birbirlerine çok yakınlar.İikside beyzbol,buz hokeyi oynamayı ,kaykaya binmeyi ve gitar çalmayı çok seviyorlar.Avril çocukken bile,basketbolda gözünü şişirmeyi bebek oynamaya tercih edermiş.

5.AVRİL'İ KORKUTAN ŞEYLER
Avril 16 yaşındayken New York'a gidip yapımcı Peter Zizzo ile çalışmış.Bir gece taksi beklerken adamın biri laf atıp "bu geve çalışıyormusun?"demiş.Ordan hemen kaçan Avril,bu olaydan sonra yanında çakı taşımaya başlamış.

6.AVRİL'İ SİNİR EDEN ŞEYLER
Avril özel hayatına girilmesinden nefret ediyor.İnsanların ünlü insanlarla çok fazla ilgilendiğini düşünüyor.

7.AVRİL'İN HAYAL KIRIKLIKLARI
"Complicated"adlı şarkısını New Yorkta tanıştığı bir erkekle yaşadığı tecrübeyi anlatıyor.Önceleri Avril'a çok iyi davranan bu kişi,Avril'in arkadaş gurubuna girince,adeta karakter değiştirip onu rencide etmeye başlıyor ve bu olay ünlü kızımızın hayal kırıklığına neden oluyor.

8.AVRİL'İN SABRINI TAŞIRAN ŞEYLER
Farklı alanlarda yeteneği olan Avril,gitar,piyona çalıyor ve şarkılarını kendi yazıyor.Ancak yapımcı şirket Matrix,Avril'in bestekar kimliği pek ciddiye almıyor.Peki Avril ciddiye alınmadığını farkedince ne yapıyor?Tabi ki yapımcı şirketi işten kovuyor.

9.AVRİL'İ BASKI ALTINA ALAN ŞEYLER
Avril'in Evan ile yazdığı ilk şarkısının adı"Don't Tell Me" idi. Şarkı erkekler tarafından baskıya alınmış kızları anlatıyordu.Avril bu şarkıyla şunları söyledi:kendi kararlarını kendin ver,güçlü ol,pasif olma ve erkeklerin isteğine"evet"deme.

10.AVRİL'İ EĞLENDİREN ŞEYLER
Grubun tek kızı Avril olduğundan erkeklere makyaj yapıp onları boyuyordu.Onlara dudak boyası,rimel sürüyor ve suratlarına nija kaplumbağası maskesi yapıyordu.

11.AVRİL'İ AGRESİF YAPAN ŞEYLER
Enerji dolu bir kız olan Avril,başka kız ve erkeklerle dövüştüğünü inkar etmiyor."Erkeklere kimin lider olduğunu göstermeliyiz,gerekirse şidettle"diyen Avril,bundan gurur duymasa da birçok erkekle dövüşmek zorunda kaldığını da belirtiyor.

12.AVRİL'İN EN NEFRET ETTİĞİ İMAJ
Avril'in Christina ve britney hakkında çok somut ve net bir fikri var.Britney onu sinirlendiriyor ve onun imajını mide bulandırıcı bulıyor.Ayrıca christina gibide seksi giysiler ve aksesuarlarla giyip dolaşmak istemiyor.Christinanın o eşyalarla haraket ederken zorlandığını düşünen Avril,topuklu ayakkabılarıda rahatsız buluyor.

13.AVRİL'İ ETKİLEYEN MÜZİKLER
Gitarı çok seviyor.Favorileri The Darkness,Oasis,blink 182,System of a Down ve tabiki Sum 41.Çocukken dinledikleri ise Goo Goo Dolls,Match Box,Twenty ve Han-son .Elbette en önemlisi ROCK!

14.AVRİL'İ ÜZEN ŞEYLER
"Slipped Away"şarkısı Avril'in dedesiyle ilgili.Dedesi öldüğünde dünya turunda olduğu için Avril cenazeye gidemedi ve dugularını dile getirmek için bu şarkıyı yazdı.Avril"Müzik benim güncem,aynı zamandada terapi yöntemim"diyor.

15.AVRİL KENDİSİNİ NERDE GÜVENDE HİSSEDİYOR?
Avril sahneye çıkmadan önce hiçbirzaman heyecanlanmadı.Sahnede kendisini çok iyi ve rahat hissediyor."sahnedeyken ve grupla birlikte müzik yapınca farklı bir insan oluyorum ve rahat olduğum için orda kendimi bırakabiliyorum".diyor.

16.AVRİL KENDİSİNİ NERDE GÜVENDE HİSSETMİYOR?
Avril şeylerinin kendisine kalmasını istiyor,bu yüzden röportajlardan nefret ediyor."Yabancı insanlar hayatım hakkında soru soruyorlar.Kameralar ve mikrofonlar hep bana yöneliyor.Böyle anlarda kendimi güvende hissetmiyorum."

17.AVRİL İÇİN GEÇMİŞTE KALANLAR
Bühne grubu meşhurken Avrik sol koluna bu grubun dövmesini yaptırmış.Dövmeleri çıkmayan Avril,bir gün evlendiğinde,bunlar gelinliğinden görünceği için korkuyor

18.AVRİL'İN BEĞENDİĞİ ERKEKLER
Avril romantik bir tip ve yasak aşkları sevmeyen bir insan.Zeki ve komik bir insanla birlikte olmak istiyor.Gelinlik mağzalarının önünden her geçişinde kendi evinin,eşinin ve gelecekteki ailesinin hayalini kuruyor.Avril ince ruhlu birini arıyor.

19.AVRİL'İN SEVDİĞİ KİŞİLER
Avril bu güne kadar iki kez aşık oldu."Aşık olmak zor iş" diyen Avril şu an,Sum 41 grubunun şarkıcısı"Deryck Whibley"ile evli.

20.AVRİL'İ UTANDIRAN ŞEYLER
Yirmi yaşındaki Avril'in,Amerikan müzik listelerindeki Band Hoobastank grubunun şarkıcısı ile beraber olduğu dedikoduları çıktı.Bunun üzerine genç şarkıcı,Courtnry Love tarafından uyarıldı.Love,Avril'a kendisinin yaptığı hatalara düşmemesi gerektğini söyledi.
http://twilighttr.forumtwilight.com

Avril Lavigne
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Avril Lavigne-I'm with you
» Avril Lavigne - Innocence